Albérletkeresési mizéria a köbön

2015.08.25. 16:00 - Hírek

 

Az ingatlanpiacon az árak totálisan elszabadultak ezt már mindenki tudja. Kevés a kiadó ingatlan, a legtöbben csak bosszankodva mondják: "erről is lecsúsztam.."
Van megoldás, hogy a főbérlő minket válasszon! Csokorba szedtük a 3 főbérlő típust, és használati utasítást mellékeltünk hozzájuk. Íme!


Ott kezdődik a történet, hogy kiadó lakás, vagy éppen családi ház keresgélés... Tehát, mit sem sejtő „földönfutóként” felmegyünk egy-egy oldalra és csodálkozni kezdünk: ez meg, hogy lehet?

Mire gondolok most pontosan?
Bár szerintem ezt sokan már sejtik, akik jártak hasonló cipőben. Szóval, az első szembetűnő dolog, nyilván az ingatlan ára. Az hagyján, hogy az elmúlt időszakban elszálltak a bérleti árak, vagyis majdnem duplájára nőttek, amiért több dolgot is „okol” a piac (Airbnb, külföldiek, magasabb értékesítési árak stb.), de még  csak ez után jön a többi "szükséges okirat".

A következő furcsaság: "személyes bemutatkozóval, fényképpel" némely esetben "önéletrajzzal várom  az érdeklődő emaileket".  
Ilyenkor kicsit fennakad az ember szeme és csodálkozni kezd, hogy egy abszolút nem újszerű lakás bérléséhez, miért is kérnek ilyesmit? Pedig ez tőlünk nyugatra és a tengeren túlon már régen elfogadott szokás: az ingatlan tulajdonosa tudni akarja, hogy kik vagyunk és miből fogjuk fizetni az albérleti díjunkat? 
 
Tapasztalatom szerint háromféle típust különböztethetünk meg a kiadó ingatlanok tulajdonosai között:

  1. Teljes személyes profilt kérők, akik legféltettebb kincse az a bizonyos lakás tulajdonosként. Általában ez azért furcsa, mert ezek az ingatlanok nem újak, még csak nem is újszerűek, de ez a hirdetésből nem derül ki, mivel képek nincsenek hozzá feltöltve. Szóval csak ott áll az ember értetlenül, vagy jobbik esetben csak a számítógép előtt ül.

  2. Aki, úgy tűnik magánszemélyként eljátsza az ingatlanközvetítőt. Felhívjuk a telefonszámot, ahol egy elég diplomatikus beszélgetés zajlik le. A helyszínen pedig egy kisebb tömeg fogad bennünket, mivel olyan sok az érdeklődő. Kicsit később egy egész rendes üzenetben jelzik, hogy nem mi vagyunk a szerencsés kiválasztottak. Óriási az érdeklődés, kevés manapság a kiadó ingatlan, ezért nem csoda, hogy válogatnak a főbérlők, és a számukra legszimpatikusabb, legfizetőképesebb albérlő lesz a befutó.

  3. Akit nem is igazán érdekel, hogy amúgy ki borja-fia fog az ingatlanában lakni. Megmutatja a lakást, ha kiveszem, kiveszem, ha nem, úgy is jó. de igazából úgy tűnik, neki aztán teljesen mindegy ki költözik be. Egy a lényeg: a bérlő ki tudja fizetni a 2 havi kaúciót, és az egyhavi bérleti díjat. A többi számára részletkérdés.
Összefoglalva: ha azt szeretnénk, hogy az ingatlan tulajdonosa minket válasszon, a legjobban tesszük, ha minél szimpatikusabb, rendezettebb képet mutatunk önmagunkról. Az első benyomás meghatározó, ezt tartsuk szem előtt. Ha elmondjuk, hogy miért döntöttünk az ingatlanbérlés mellett, milyen jövedelemből (tanulóként szüleink fizetik, vagy több éve dolgozom a cégnél, és önállósodni vágyok) fogjuk a bérleti díjat fizetni, esetleg tudunk referenciát hozni az előző főbérlőnktől, már meg is győztük a tulajdonost arról, hogy minket válasszon. Készüljünk fel az efféle megmérettetésre, ha kész válaszokkal érkezünk, és nem ül ki a döbbenet arcunkon a személyesenkedő kérdések hallatán, nagyobb az esélyünk, hogy rövid időn belül albérlethez jutunk.
 
Bérelt már ingatlant? Ön szerint könnyű dolga van ma a bérlőknek, ha felkészült a személyeskedő kérdésekre is? Ossza meg velünk tapasztalatát!
 
Forrás: sajatlak.com
Hozzászólások